Україна шукає гроші для будівництва заводу з виробництва ядерного палива

Україна шукає джерела фінансування будівництва спільного українсько-російського підприємства «Завод з виробництва ядерного палива». Про ц...

Україна шукає джерела фінансування будівництва спільного українсько-російського підприємства «Завод з виробництва ядерного палива». Про це на прес-конференції 8 травня 2014 року в Києві заявив міністр енергетики та вугільної промисловості Юрій Продан.

«Незважаючи на те, що зараз немає відповідного фінансування будівництва цього заводу, ми зараз шукаємо джерела. Я думаю, ми їх знайдемо», - сказав міністр.

Він також зазначив, що важливим аспектом для уряду є те, щоб всі елементи для виробництва ядерного палива були зосереджені в Україні. Єдине, чого наша країна не може робити, - це збагачувати уран. Весь видобутий уран Україна відправляє на збагачення в Росію.

При цьому, за словами Продана, незважаючи на те, що одним з акціонерів заводу є російська компанія «ТВЕЛ», в контракті на будівництво заводу не відображено умова, що зобов'язує майбутнє підприємство збагачувати уран виключно в Росії.

«Згідно з умовами тендерного договору, Україна вільно може вибирати, де їй збагачувати ядерні матеріали. Де будуть запропоновані кращі умови. Там немає прив'язки, що це повинна бути Росія», - сказав він.

Як повідомляв УНІАН, акціонери спільного українсько-російського підприємства «Завод з виробництва ядерного палива» - російська компанія «ТВЕЛ» і український держконцерн «Ядерне паливо» - до кінця 2013 року планували внести до статутного капіталу заводу шляхом проведення додаткової емісії 84 млн. дол., збільшивши його до близько 104 млн. дол. Ці кошти необхідні для реалізації частини робіт з будівництва заводу в Кіровоградській області.

У січні 2014 державний концерн «Ядерне паливо» не зміг до закінчення терміну емісії внести 42 млн. дол. до статутного капіталу СП.

Вартість будівництва заводу оцінюється в 1,679 млрд. грн. Планується, що перша черга заводу буде введена в експлуатацію у 2015 році.

У грудні 2011 року державний концерн «Ядерне паливо» і компанія «ТВЕЛ» зареєстрували спільне підприємство «Завод з виробництва ядерного палива». Частки в акціонерному капіталі заводу розподілені таким чином: 50% +1 акція належать ДК «Ядерне паливо», а 50% -1 акція - компанії «ТВЕЛ».

Джерело:

Пов`язані

Україна 859307249307003855

Дописати коментар Default Comments

Переклад

Кількість переглядів

Останні

Архів блогу

Кола Google+

item