Кабмін схвалив розміщення в Чорнобильській зоні централізованого сховища відпрацьованого ядерного палива

Уряд має намір розмістити централізоване сховище відпрацьованого ядерного палива (СВЯП) в Чорнобильській зоні. Про це йдеться в проекті зако...

Уряд має намір розмістити централізоване сховище відпрацьованого ядерного палива (СВЯП) в Чорнобильській зоні. Про це йдеться в проекті закону "Про поводження з відпрацьованим ядерним паливом", схваленому Кабінетом міністрів Україні 6 липня 2011 р.

Законопроект пропонує встановити, що централізоване сховище для зберігання відпрацьованого ядерного палива реакторів типу ВВЕР українських АЕС є частиною єдиного комплексу з поводження з відпрацьованим ядерним паливом державного спеціалізованого підприємства "Чорнобильська АЕС", що розміщений в зоні відчуження.

Передбачається, що загальна місткість сховища становитиме 16 тис. 529 відпрацьованих тепловиділяючих збірок реакторів ВВЕР-440 і ВВЕР-1000. Термін експлуатації сховища складе 100 років. Передбачається використання технології поверхневого "сухого" зберігання корпорації Holtec International. Пропонується 10% загальної кошторисної вартості будівництва направити на спорудження об'єктів соціального призначення у місті Славутич, а також Іванківському та Поліському районах Київської області.

Прийняття закону сприятиме створенню альтернативної системи поводження з відпрацьованим ядерним паливом українських АЕС для зміцнення енергетичної безпеки держави, зазначили в уряді.

Нагадаємо, в грудні 2005 р. НАЕК "Енергоатом" підписала договір з компанією Holtec на спорудження централізованого сховища відпрацьованого ядерного палива для Хмельницької, Рівненської та Южно-Української АЕС через значне подорожчання послуг з вивезення відпрацьованого палива в Росію. Тоді заявляли, що вартість хранилища складає 127,75 млн евро.

Мінприроди тоді дало негативну оцінку запланованому будівництву у Чорнобильській зоні. У відомстві зазначали, що такий крок не відповідає Закону «Про правовий режим території, що зазнала радіоактивного забруднення в результаті Чорнобильської катастрофи».

Нагадаємо, сховище СВЯП-2 споруджують у Чорнобильській зоні Відповідно до проекту ядерної безпеки Чорнобильської АЕС на грант Європейського банку з коштів, зібраних країнами-донорами Чорнобильського фонду. Цей об'єкт повинен слугувати для зберігання відпрацьованого ядерного палива протягом 100 років.

Будівництво СВЯП-2 було розпочато в 2003 р. концерном Framatome. За офіційною інформацією, Framatome не зміг вирішити проблему осушення палива та видалення води з негерметичних паливних уранових стрижнів.

17 вересня 2007 р. Чорнобильська АЕС підписала контракт на добудову СВЯП-2 з компанією з США Holtec International. Вартість контракту - 200 млн євро. Реалізація проекту будівництва - 52 місяці.

Джерело:

Пов`язані

Україна 3027044576617250193

Дописати коментар Default Comments

Переклад

Кількість переглядів

Останні

Архів блогу

Кола Google+

item