Наступне покоління технології виявлення ядерного матеріалу

http://nuclphys.sinp.msu.ru/spargalka/039.htm Можливо, найважчою проблемою побудови системи національної безпеки є виявлення присутнос...

http://nuclphys.sinp.msu.ru/spargalka/039.htm
Можливо, найважчою проблемою побудови системи національної безпеки є виявлення присутності ядерних матеріалів, коли вони заховані в автомобілі, вагоні, вантажному контейнері, судні або літаку. Проблема стає ще більш складною, якщо матеріал захищений або прихований серед вантажу природно випромінюючих матеріалів. Учені, які протягом багатьох десятиліть працювали над розв'язанням проблеми виявлення ядерних матеріалів, можуть похвалитися дуже обмеженими успіхами. 

Нинішнє покоління пасивних детекторів має дуже короткий діапазон виявлення, а активні детектори вимагають великих енергетичних витрат і не завжди зручні в експлуатації. Жоден із згаданих типів детекторів не спроможний ефективно знаходити екрановані ядерні матеріали.

Можливо в найближчому майбутньому нас очікує прорив в галузі ядерних технологій виявлення ядерних матеріалів. Багатомодальна пасивна система виявлення (Multi-Mode Passive Detection System - MMPDS) має потенціал, щоб вирішити задачу знаходження екранованого ядерного матеріалу і зробити це швидко і відносно дешево, надзвичайно точно і зручно. MMPDS використовує постійний фон Всесвіту (природне космічне випромінення) у вигляді елементарних частинок високої енергії в якості джерела. Ще з часів Великого Вибуху, як каже теорія, первинною елементарною частинкою є мюон. Крім того, у якості іншого джерела система використовує вторинні гамма-промені.

Транспортний засіб або контейнер, що потенційно провозить ядерні матеріали, проходить між двома масивами детекторів, які вимірюють відхилення у траєкторії мюонів. Щільні матеріали (з великим зарядом ядра речовини) викликають великі відхилення у траєкторії в порівнянні з менш щільними матеріалами (з малим зарядом ядра). MMPDS може визначити місцезнаходження ядерного матеріалу, що екранований у свинцевому або сталевому контейнері і поміщений у вантажний контейнер з іншими радіоактивними матеріалами природного походження.

MMPDS можуть бути розгорнуті в портах, пунктах перетину кордону, центрах сортування контейнерів та аеродромах. Ця технологія має величезний потенціал застосування в боротьбі з розповсюдженням ядерної зброї та при контролі над озброєннями. Завдяки тому, що це система пасивного типу, MMPDS відносно дешево будувати та експлуатувати.

Що робить MMPDS ще більш вражаючою так це те, що вона була розроблена практично без державної фінансової підтримки. Венчурний капітал забезпечив всі кошти проекту і велика частина інтелектуальної власності була розроблена у приватному порядку. Компанія Decision Sciences, розробник MMPDS, провела кілька спільних робіт з Лос-Аламоською національною лабораторією і саме ці дві організації поділяють між собою частину інтелектуальної власності щодо MMPDS.

MMPDS успішно пройшло первинне тестування. Перша система в даний час розгорнута в порту Нассау на Багамських островах в якості демонстрації. Зараз Департамент національної безпеки, зокрема, митні та прикордонні служби, а також Міністерство оборони повинні протестувати цей революційний пристрій на практиці.

Джерело:

http://www.defpro.com/news/details/33126/?SID=d399a219da6571672330a4a674769a0f

Пов`язані

Транспорт 2696550716008152967

Дописати коментар Default Comments

Переклад

Кількість переглядів

Останні

Архів блогу

Кола Google+

item