Дещо про ядерну енергетику, решта - політика всуміш із криміналом

Микола Мартиненко і Арсеній Яценюк
Депутату від "Народного Фронту" Миколі Мартиненку загрожує штраф у 1 мільйон франків і 5 років в’язниці.

Про таке можливе покарання в разі доведення його вини, пише чеське видання Novinky.cz. Згідно з матеріалом, "Skoda JS" (атомне машинобудування) підозрюється у хабарі українському політику Миколі Мартиненку.

Skoda JS виробляє обладнання для ядерних електростанцій і отримала замовлення від Енергоатому в 2013 році для трьох ядерних електростанцій. Хоча при цьому одразу постало питання, чи варто будувати енергоблоки з чехами, якщо ŠKODA JS a.s. ніколи не розробляла будь-яких реакторних установок?

"Швейцарська прокуратура почала розслідування злочинів - хабарництва іноземних державних посадових осіб і відмивання коштів", - сказано у статті.

Згідно з матеріалами, гроші йшли через рахунок компанії Bredcrest Investment в Панамі, бенефіціарним власником якої є пан Мартиненко.

Згідно з Швейцарськими законами Мартиненко загрожує штраф в 1 млн франків і 5 років в'язниці за відмивання грошей.

Цієї осені український уряд в особі Прем'єр-Міністра повідомив, що Skoda JS повинна брати участь в добудові Хмельницької ядерної електростанції. Хоча в Уряді не могли не знати, що з 2004 року стовідсотковим власником ŠKODA JS a.s. став російський холдинг "Объединенные машиностроительные заводы", засновником якого є російський Газпромбанк.

Мартиненко є правою рукою прем'єра Арсенія Яценюка. Крім того, він вже кілька скликань ВР очолює комітет з палива і енергетики. За даними експертів, він вважається куратором Енергоатому.

Джерела:

Пов`язані

Соціум 2631112634301857362

Дописати коментар Default Comments

Переклад

Кількість переглядів

Останні

Архів блогу

Кола Google+

item