Україна позбулася високозбагаченого урану

У минулі вихідні Україна закінчила вивезення зі своєї території останньої партії високозбагаченого урану, в повному обсязі виконавши зоб...

У минулі вихідні Україна закінчила вивезення зі своєї території останньої партії високозбагаченого урану, в повному обсязі виконавши зобов'язання, взяті під час вашингтонського саміту з ядерної безпеки у квітні 2010 року. 

Остання партія високозбагаченого ядерного матеріалу - 19 кілограмів відпрацьованого урану - була вивезена в чотирьох контейнерах з київського Інституту ядерних досліджень в суботу, 24 березня. Вантаж залишив країну вночі і відбув до Росії за сприяння США і МАГАТЕ. 

Як зазначало МЗС, Україна вкотре підтвердила свою багаторічну прихильність ядерного роззброєння і нерозповсюдження і зробила практичний внесок у подальше зміцнення режиму нерозповсюдження, встановленого договором про нерозповсюдження ядерної зброї. В рамках реалізації двосторонніх домовленостей зі США Україна отримала еквівалентну кількість низькозбагаченого урану і відповідне обладнання. Крім цього, при фінансуванні США почалися роботи з будівництва, із застосуванням сучасних технологій, на базі Національного наукового центру Харківський фізико-технічний інститут новітнього джерела нейтронів.

У квітні 2010 року під час візиту до США Президент Віктор Янукович заявив про намір України позбутися високозбагаченого урану за технічної та фінансової допомоги США. У квітні 2011 року Україна задекларувала намір вивезти весь високозбагачений уран до квітня 2012 року. У вересні 2011 року США домовилися з Україною, що виділять їй більш як 60 млн доларів на ліквідацію високозбагаченого урану і будівництво дослідницької ядерної установки. 

Джерело:

http://ua.korrespondent.net/ukraine/events/1333237-fotogalereya-yadernij-vantazh-ukrayina-pozbulasya-visokozbagachenogo-uranu

Пов`язані

Україна 3951799242312087474

Дописати коментар Default Comments

Переклад

Кількість переглядів

Останні

Архів блогу

Кола Google+

item