Новини з Фукусіми

Новини з Фукусіми: TEPCO заперечує критичну подію з утворенням ксенону на АЕС Фукусіма ** Японія зменшила ліміти доз опромінення для пер...

Новини з Фукусіми: TEPCO заперечує критичну подію з утворенням ксенону на АЕС Фукусіма ** Японія зменшила ліміти доз опромінення для персоналу АЕС Фукусіма ** Методом розжарювання можна відокремити цезій від ґрунту

TEPCO заперечує критичну подію з утворенням ксенону на АЕС Фукусіма

Як вже повідомлялось в одному із реакторів аварійної японської АЕС «Фукусіма-1» були зафіксовані ознаки ядерної реакції. Представники TEPCO, компанії-оператора АЕС, оголосили у середу, 2 листопада, що у пробах повітря, взятих у реакторі, виявлений радіоактивний газ ксенон, поява якого є ознакою реакції ділення.

Третього листопада TEPCO заявила, що ксенон, виявлений на АЕС Фукусіма № 1, є результатом природного "спонтанного ділення ядер", а не є станом критичності реактору.

Компанія заявила, що дійшла такого висновку після оцінки стану ядерного ділення на основі виявлених концентрації ксенону, температури і рівнів тиску на пошкодженому реакторі № 2.

За твердженням TEPCO, замість самопіддтримуваного ядерного ділення, ксенон, ймовірно, породжений спонтанним діленням кюрія та інших радіоактивних речовин, отриманих з реакторного палива. Спонтанне ділення відбувається у призупинених ядерних реакторах в нормальних умовах.

Компанія також заявила, що виявлення ксенону не вплине на її графік щодо переведення усіх пошкоджених реакторів до стану стабільного "холодного зупинення" до кінця цього року.

Японія зменшила ліміти доз опромінення для персоналу АЕС Фукусіма

Уряд Японії знизив ліміт дози опромінення для працівників пошкоджених реакторів TEPCO після зниження рівнів радіації.

Ліміт дози для нових працівників на АЕС Фукусіма Даїчі була знижена до 100 мЗв з 250 мЗв, відповідно до постанови Міністерства охорони здоров'я, праці та соціального забезпечення, що вступив в силу 29 листопада 2011 року. Персонал, призначений для виконання окремих завдань і ті, хто вже працює на місці, звільняються від переглянутого ліміту.

Методом розжарювання можна відокремити цезій від ґрунту

26 жовтня урядовими дослідниками випробувана експериментальна методика для дезактивації ґрунту сільськогосподарських угідь шляхом його розжарювання до 800 градусів на сміттєспалювальному заводі біля АЕС Фукусіма № 1.

Дослідники, які працюють в Японському агентстві з атомної енергії та Національній дослідницький організації сільського господарства і продовольства, підігріли 10 кг ґрунту,  забрудненого активністю у 3580 беккерелів радіоактивного цезію на кілограм, за допомогою електричного нагрівача протягом 10 годин у Iitate Clear Center, фільтруючи пари через полотняні і скляні волокнисті фільтри, що використовуються на атомних станціях.

Цезій випаровується при температурі близько 640 градусів, тому теоретично цим методом можна видалити радіоактивне забруднення, що є наслідком аварії на АЕС Фукусіма. Це вперше такий метод був випробуваний в Японії.

Пов`язані

Світ 6311611008291298012

Дописати коментар Default Comments

Переклад

Кількість переглядів

Останні

Архів блогу

Кола Google+

item