Росія хоче розмістити в Криму ядерну зброю

Комітет Конгресу США направив президентові Бараку Обамі листа, в якому йдеться про плани РФ розмістити в Криму тактичну ядерну зброю. Пр...


Комітет Конгресу США направив президентові Бараку Обамі листа, в якому йдеться про плани РФ розмістити в Криму тактичну ядерну зброю. Про це пише "КоммерсантЪ".

У листі стверджується, що ще на початку серпня РФ прийняла рішення про перекидання в Крим бомбардувальників Ту-22М3 і комплексів "Іскандер-М", здатних завдавати удари ракетами з ядерними боєголовками.

Конгресмени вказують, що це порушує Договір про ліквідацію ракет середньої і малої дальності, підписаний СРСР в 1987 році.

Від Обами вимагають проінформувати Конгрес про можливі відповідні кроки, які можуть зробити у Вашингтоні.

Першим з них, як вважають конгресмени, могло б стати рішення про повне припинення всіх контактів між членами НАТО і Москвою, а також виведення російського військового персоналу "з баз і об'єктів НАТО".

Вони також запропонували заборонити Росії проведення інспекційних польотів в рамках договору про "відкрите небо".

Обама в кінці липня направив президенту РФ лист, в якому звинуватив Москву в порушенні Договору про ліквідацію ракет середньої та малої дальності. Вперше з часів холодної війни претензії по ракетам пройшли на рівні президентів США і РФ.

"Розміщення ядерної зброї на суверенній території іншої держави без її згоди є жорстоким і цинічним рішенням,- йдеться у листі. - Це дозволить Росії впритул наблизитися до баз НАТО, отримавши військову перевагу в регіоні".

За словами джерела видання в Генштабі РФ, рішення про розміщення морського ракетоносного авіаполку з бомбардувальниками Ту-22М3 у Гвардійському прийнято, однак остаточно процес буде завершений лише в 2016 році.

Коментувати плани про розміщення "Іскандерів" у Криму співрозмовник не став, проте раніше міністр оборони РФ Сергій Шойгу заявляв, що подібні комплекси можуть бути розміщені на території Росії в абсолютно будь-якому місці: "Куди хочемо, туди й ставимо!"

Нагадаємо, Росія до 2020 року планує оновити озброєння стратегічних ядерних сил на 100%. У зв'язку з чим, США відклали ядерне роззброєння.

У серпні армія РФ проводила військові навчання за сценарієм ядерної війни.

Джерело:

Пов`язані

Світ 8146426979491161646

Дописати коментар Default Comments

Переклад

Кількість переглядів

Останні

Архів блогу

Кола Google+

item