Суд у справі за списаний радіоактивний гвинтокрил

Розсоха-2. Полігон збереження радіоактивно забрудненої техніки в зоні відчуження В Ірпені відбувся суд у справі інспектора Державної...

Розсоха-2. Полігон збереження
радіоактивно забрудненої техніки
в зоні відчуження
В Ірпені відбувся суд у справі інспектора Державної екологічної служби Київської області, який дав дозвіл на ввезення на територію України списаного радіоактивного гвинтокрила.

Гвинтокрил був доставлений літаком авіакомпанії «Южмашавиа» на аеродром «Гостомель» у Київській області. Машину привезли на замовлення держпідприємства Міноборони України - Конотопського авіаремонтного заводу «Авіакон».

Інспектор-еколог при огляді вантажу допустив службову недбалість, не провівши належним чином радіологічний контроль і дозиметричне обстеження завезеного на територію країни гвинтокрила, і дав «добро» на ввезення. Як згодом виявилося, датчик обмерзання, встановлений на гвинтокрилі, був джерелом небезпечного радіоактивного випромінення.

В результаті інспектор опинився під слідством. Ірпінський міський суд Київської області покарав його штрафом у розмірі 4250 гривень з позбавленням права обіймати посади в Державній екологічній інспекції України протягом одного року.

Джерело:

Пов`язані

Україна 1379254530444730648

Дописати коментар Default Comments

Переклад

Кількість переглядів

Останні

Архів блогу

Кола Google+

item