Ще один крок до створення ядерно-паливного циклу в Україні

Президент України своїм указом № 317/2013 від 5 червня 2013 року ввів у дію рішення Ради національної безпеки і оборони України "Пи...

Президент України своїм указом № 317/2013 від 5 червня 2013 року ввів у дію рішення Ради національної безпеки і оборони України "Питання розвитку атомно-промислового комплексу і створення ядерно-паливного циклу в контексті гарантування енергетичної безпеки України". Відповідне секретне рішення РНБО ухвалила 5 червня 2013 року.

"Відповідно до статті 107 Конституції України наказую: увести в дію рішення Ради національної безпеки і оборони України від 5 червня 2013 року "Питання розвитку атомно-промислового комплексу і створення ядерно-паливного циклу в контексті забезпечення енергетичної безпеки України" (таємно)", - йдеться в указі.

Контроль за виконанням указу покладено на секретаря РНБО. Текст секретного рішення не було оприлюднено.

Мета - створити практично замкнений ядерно-паливний цикл, від видобутку сировини до утилізації відпрацьованого палива - була проголошена прийнятою у 2006 році і оновленою у 2011 році "Енергетичною стратегією України на період до 2030 року".

Комплексна програма створення вітчизняного ядерно-паливного циклу в Україні передбачає вирішення проблеми на довгострокову перспективу шляхом використання вітчизняного сировинного, виробничого і науково-технічного потенціалу для повного задоволення власних потреб в ядерному паливі і виходу з високотехнологічною продукцією на світові ринки. Для цього заплановано поетапний розвиток і створення елементів вітчизняного ЯПЦ, включаючи збільшення видобутку і переробки уранової і цирконієвої сировини, отримання гексафториду урану, реконструкція та створення потужностей з виробництва цирконієвих сплавів і прокату, на кінцевому етапі - і з виготовлення ТВЗ. Для операції збагачення урану передбачається застосування іноземних потужностей. Проблему з ВЯП передбачається вирішити за рахунок будівництва на АЕС спеціальних сухих сховищ.

Варто зазначити, що Україна посідає 6-е місце в світі і 1-е в Європі за розвіданими запасами урану, володіє значними запасами цирконію, виробництвами з переробки уранової і цирконієвої руди, дослідно-промисловою базою і технологіями виробництва ядерно чистих цирконію і гафнію, цирконієвого прокату, а також значним науково-технічним потенціалом для супроводу розробки ядерно-паливного циклу.

Саме через закритість інформації щодо зазначених вище стратегічних рішень зі створення замкненого ядерно-паливного циклу в Україні виникають питання щодо того, якою мірою ці рішення сприятимуть позбавленню критичної залежності України в енергетичній сфері від зовнішніх монополій, враховуючи те, що біля 50% електроенергії, що споживається в Україні, виробляється на АЕС.

Джерела:

Пов`язані

Україна 5919321640145741186

Дописати коментар Default Comments

Переклад

Кількість переглядів

Останні

Архів блогу

Кола Google+

item