Майбутнє - це те саме сьогодні, що наступить потім


Будучи одним з головних дослідників сучасних досягнень в області штучного інтелекту, Реймонд Курцвейл публікує свої прогнози з 1990-х років, багато з них стали академічними. Але якщо ще п'ять років тому він частіше оперував довгими періодами (2030-і, 2040-і роки), то останнім часом в передбачення вченого з'явилася хронологічна стрункість. Можливо, на точність вплинула його робота в найбільшої інтернет-компанії, де футуролог опинився на передовій багатьох інноваційних розробок.

2019 - Проводи та кабелі для персональних і периферійних пристроїв будь- якої сфери підуть в минуле.

2020 року - Персональні комп'ютери досягнуть обчислювальної потужності, порівнянної з людським мозком.

2021 - Доступ до інтернету покриє 85% Поверхні Землі.

2022 - у США і Європі будуть прийматися закони, що регулюють відносини людей і роботів. Діяльність роботів, їх права, обов'язки і інші обмеження будуть формалізовані.

2024 - Елементи комп'ютерного інтелекту стануть обов'язковими в автомобілях. Людям заборонять сідати за кермо автомобіля, не обладнаного комп'ютерними помічниками.

2025 - Поява масового ринку гаджетів-імплантантів.

2026 - Завдяки науковому прогресу, за одиницю часу ми будемо продовжувати своє життя на більше часу, ніж минуло.

2027 - Персональний робот, здатний на повністю автономні складні дії, стане такою ж звичною річчю, як холодильник або кавоварка.

2028 - Сонячна енергія стане настільки дешевою і поширеною, що буде задовольняти всієї сумарної енергетичної потреби людства.

2029 - Комп'ютер зможе пройти тест Тьюринга, доводячи наявність у нього розуму в людському розумінні цього слова. Це буде досягнуто завдяки комп'ютерній симуляції людського мозку.

2030 - Розквіт нанотехнологій в промисловості, що призведе до значного здешевлення виробництва всіх продуктів.

2031 - 3D-принтери для друку людських органів будуть використовуватися в лікарнях будь-якого рівня.

2032 - Нанороботи починають використовуватися в медичних цілях. Вони зможуть доставляти поживні речовини до клітин людини і видаляти відходи. Вони також проведуть детальне сканування людського мозку, що дозволить зрозуміти деталі його роботи

2033 - Самокеровані автомобілі заповнять дороги.

2034 - Перше побачення людини з штучним інтелектом. Фільм «Вона» в удосконаленому вигляді: віртуальну кохану можна обладнати «тілом», проектуючи зображення на сітківку ока, - наприклад, за допомогою контактних лінз або окулярів віртуальної реальності.

2035 - Космічна техніка стане досить розвиненою, щоб забезпечити постійний захист Землі від загрози зіткнення з астероїдами.

2036 - Використовуючи підхід до біології, як до програмування, людству вперше вдасться запрограмувати клітини для лікування хвороб, а використання 3D-принтерів дозволить вирощувати нові тканини і органи.

2037 - Гігантський прорив в розумінні таємниці людського мозку. Будуть визначені сотні різних субрегіонів зі спеціалізованими функціями. Деякі з алгоритмів, які кодують розвиток цих регіонів, будуть розшифровані і включені в нейронні мережі комп'ютерів.

2038 - Поява роботизованих людей, продуктів трансгуманістіческіх технологій. Вони будуть обладнані додатковим інтелектом (наприклад, орієнтованим на конкретну вузьку сферу знань, повністю охопити яку людський мозок не здатний) і різноманітними опціями-імплантантами - від очей-камер до додаткових рук-протезів.

2039 - наномашин будуть імплантуватися прямо в мозок і здійснювати довільний введення і виведення сигналів з клітин мозку. Це призведе до віртуальної реальності «повного занурення», яка не зажадає ніякого додаткового обладнання.

2040 - Пошукові системи стануть основою для гаджетів, які будуть імплантуватися в людський організм. Пошук буде здійснюватися не тільки за допомогою мови, а й за допомогою думок, а результати пошукових запитів будуть виводитися на екран тих же лінз або окулярів.

2041 - Гранична пропускна здатність інтернету стане в 500 млн разів більше, ніж сьогодні.

2042 - Перша потенційна реалізація безсмертя - завдяки армії нанороботів, яка буде доповнювати імунну систему і «вичищати» хвороби.

2043 - Людське тіло зможе приймати будь-яку форму, завдяки великій кількості нанороботів. Внутрішні органи будуть замінювати кібернетичними пристроями набагато кращої якості.

2044 - Синтетичний інтелект стане в мільярди разів більш розумним, ніж біологічний.

2045 - Наступ технологічної сингулярності. Земля перетвориться в один гігантський комп'ютер.

2099 - Процес технологічної сингулярності поширюється на весь Всесвіт.

Майбутнє - це зміни. Готовність до змін і, певною мірою, управління ними - це питання виживання цивілізації. Як зазначав Григорій Грабович "той, хто зволікає зі змінами, наражається на колапс".

Слова, винесені у назву цього репосту належать Глібові Бондаренку і сказані були ним десь 10 років тому у 6-річному віці.

Джерела:

Пов`язані

Стратегія 1044595704188532849

Дописати коментар Default Comments

Переклад

Кількість переглядів

Останні

Архів блогу

Кола Google+

item