В Україні запроваджують сучасну систему реагування на ядерні та радіаційні аварії

Україна отримає сучасну систему підтримки прийняття рішень для екстреного реагування на ядерні та радіаційні аварії, яка основана на рез...

Україна отримає сучасну систему підтримки прийняття рішень для екстреного реагування на ядерні та радіаційні аварії, яка основана на результатах чисельного прогнозу погоди з використанням он-лайн даних із систем радіаційного моніторингу навколо АЕС.

14 січня в спільному офісі Європейської Комісії з підтримки ядерної безпеки України відбулося друге засідання Комітету управління Проектом ЄС INSC U1.05/09T6 «Розробка удосконаленої, повністю інтегрованої системи контролю Державного підприємства Національної атомної енергогенеруючої компанії «Енергоатом», атомних електростанцій для ефективного і скоординованого реагування на аварійні ситуації», RODOS-UKRAINE (РОДОС). У ньому взяли участь заступник Голови Державної служби України з надзвичайних ситуацій, член Керівного Комітету управління Проектом Анатолій Бойко та директор Українського гідрометеорологічного центру, голова робочої групи з реалізації Проекту і головний виконавець проекту з впровадження системи RODOS Микола Кульбіда.

За підтримки Європейської Комісії он-лайн система для позаоб’єктового аварійного реагування розроблена і впроваджена в багатьох країнах Європи. В Україні система РОДОС реалізується з 11 листопада 2012 року для двох бенефіціаріїв – Державної служби України з надзвичайних ситуацій і НАЕК «Енергоатом».

Із впровадженням системи РОДОС Україна отримає сучасну систему підтримки прийняття рішень для екстреного реагування на ядерні та радіаційні аварії, яка основана на результатах чисельного прогнозу погоди (для моделювання атмосферної дисперсії радіонуклідів) з використанням он-лайн даних із систем радіаційного моніторингу навколо АЕС.

З метою підтримки аварійного реагування у випадках аварійних ситуацій на АЕС ДСНС України на основі Укргідрометцентру буде створено Центр прогнозування наслідків радіаційних аварій.

Для виконання існуючих процедур підтримки управління в надзвичайних ситуаціях будуть встановлені: апаратні засоби для функціонування системи РОДОС; дизель-генератор, що забезпечуватиме операції у разі відключення електроживлення. Також буде встановлена автоматична метеорологічна станція в місті Нікополь поблизу Запорізької АЕС для підвищення якості метеорологічної інформації, що надходитиме до системи РОДОС через мережу Укргідрометцентру; SODAR і автоматична метеорологічна станція для підвищення якості метеорологічної інформації, яка надійде до системи РОДОС від Запорізької АЕС.

Реалізація проекту відбуватиметься впродовж 2014 року.

Джерело:

Пов`язані

Україна 204254457796625719

Дописати коментар Default Comments

Переклад

Кількість переглядів

Останні

Архів блогу

Кола Google+

item