Батькам шестирічної жертви радіації відмовлено у компенсації
6-річна Регіна Хасанова померла від раку печінки, викликаного впливом Східно-Уральського радіоактивного сліду Озерський суд (Челябінсь...
https://urps-notices.blogspot.com/2014/07/batjkam-shestyrichnoji-zhertvy-radiaciji-vidmovleno-u-kompensaciji.html
6-річна Регіна Хасанова померла від раку печінки, викликаного впливом Східно-Уральського радіоактивного сліду |
14 липня 2014 Озерський міський суд відмовив у позові сім'ї Хасанова, яка вимагала компенсацію в 1 млн рублів з ВО «Маяк», стверджуючи, що їх 6-річна дочка Регіна померла від раку печінки, викликаного шкідливими речовинами, що залишилися в зоні Східно-Уральського радіоактивного сліду, повідомляє інтернет-газета Znak.com .
Як повідомила Znak.com представниця апарату уповноваженого з прав людини Челябінської області Надія Кутепова, суд встав на сторону ВО «Маяк». «Представники підприємства заявили, що нинішнє керівництво ВО «Маяк» не є правонаступниками «Маяка» 1957, коли сталася катастрофа, - пояснила Кутепова. - Таким чином, відповідати за наслідки тієї аварії тепер повинна Російська Федерація». До якої структури органів держвлади варто пред'являти претензії, в суді не пояснювалося.
Нагадаємо, до суду звернулася мешканка села Караболка Челябінської області Світлана Хасанова. Бабуся і дідусь померлої дівчинки були ліквідаторами аварії на ВО «Маяк» в 1957 році. Після катастрофи вони були задіяні на прибиранні зараженого радіацією врожаю. Зараз сім'я Хасанова живе в зоні СУРС [Східно-уральського радіоактивного сліду] - території, на яку вітер розніс шкідливі речовини після аварії. Батьки дівчинки відправили документи (довідки з лікарні, історію хвороби, свідоцтво про смерть) до Міжвідомчої ради, щоб отримати компенсацію в розмірі 1 млн. рублів. «Якщо нам дадуть гроші, переселимося туди, де не так небезпечно», - говорить Світлана Хасанова.
За словами челябінського омбудсмена Олексія Севастьянова, в РФ поки недостатньо подібної судової практики, але якщо суди в Росії будуть програні, тоді за справедливістю потрібно звертатися до Європейського суду з прав людини. «Там вже були прецеденти», - пояснив Севастьянов.
Аварія на ВО «Маяк» сталася 29 вересня 1957. Це перша велика радіаційна катастрофа в СРСР. Викид радіації при аварії оцінюється в 20 млн. Кі. Викид Чорнобиля - 50 млн. Кі. Джерела радіації були різні: в Чорнобилі - ядерний енергетичний реактор, на «Маяку» - ємність з радіоактивними відходами. Але наслідки цих двох катастроф схожі: сотні тисяч людей, які зазнали впливу радіації, десятки тисяч квадратних кілометрів зараженої території. Довгий час аварія була засекречена. Східно-уральський радіоактивний слід (який охоплює території Челябінської, Курганської, Свердловської областей) досі небезпечний. Ще не всі жителі переселені із заражених територій.
Джерело: