Зелена енергетика на війні - це питання живучості підрозділу
https://urps-notices.blogspot.com/2015/07/zelena-energhetyka-na-vijni-ce-pytannja-zhyvuchosti-pidrozdilu.html
Забезпечення безперебійного живлення систем зв'язку автономно діючого підрозділу, підзарядка акумуляторів різного роду бойових елементів різних систем, включно із сучасними гаджетами – це питання ефективності виконання підрозділом покладених на нього бойових завдань, а також власне його живучості.
Стандартним рішенням із забезпечення безперебійного електричного живлення бойового підрозділу є використання бензинових або дизельних електрогенераторів.
ОБҐРУНТУВАННЯ ВИКОРИСТАННЯ АКУМУЛЯТОРІВ ТА ІНВЕРТОРУ ДЛЯ ПІДВИЩЕННЯ АВТОНОМНОСТІ ПІДРОЗДІЛУ ЗСУ
Використання генераторів, що працюють на рідкому паливі для цілодобового електропостачання вузла зв'язку та інших систем у підрозділах ЗСУ зазвичай є далеко неоптимальним через низку причин:- Генератори мають обмежений ресурс, для більшості генераторів він не перевищує 500 мотогодин (близько 20 діб безперервної роботи);
- Більшість генераторів не призначена для безперервного використання. Вони можуть пропрацювати довше ніж 500 мотогодин, але за умови, якщо генератор буде вмикатися на 5 – 8 годин на добу.
- Очевидним є значний надлишковий розхід палива, тобто: генератор працює навіть для одного споживача потужністю 100 Вт.
- Постійний шум та теплове випромінювання, які можуть демаскувати розміщення генератора та вузла зв’язку.
- Зменшення добового часу роботи генератора, який буде запускатись лише для заряду акумуляторних батарей. Для вищенаведеної конфігурації цей час складатиме 6 годин на добу.
- Зменшення витрати палива. Для типової витрати 1,6 л на годину система без акумуляторів буде споживати 39 літри на добу, а з акумуляторами – 10 літрів на добу.
- Збільшення терміну служби генератора майже у 4 рази. При використанні з акумуляторами генератор працює 83 доби при моторесурсі генератора 500 мотогодин, в той час, коли при безперевному використанні цей час складає 20 діб.
- Безперервне електропостачання. У випадку виходу з ладу генератору ємності акумуляторів буде достатньо для живлення вузла зв’язку на 24 години, а лише мінімально необхідного телекомунікаційного обладнання - не менше 72 годин.
- Мобільність. Система може розміщуватися у вузлі зв’язку та не потребує часу на розгортання.
- Зниження демаскуючих факторів (шум та теплове випромінювання) за рахунок суттєвого зменшення часу роботи.
ДОДАТКОВІ ЗАХОДИ З ПІДВИЩЕННЯ ТРИВАЛОСТІ АВТОНОМНОЇ РОБОТИ ЕНЕРГОКОМПЛЕКСУ ВУЗЛА ЗВ’ЯЗКУ
Інвертор, що використовується у цій системі має можливість підключення фотоелектричних перетворювачів (ФЕП) для заряду акумуляторних батарей. При встановленні додатково восьми 250 Вт ФЕП (розміри одного 250 Вт ФЕП – 1600 мм х 1000 мм х 25 мм, вага 20 кг) не буде необхідності використовувати генератор для заряду акумуляторних батарей в період з березня по жовтень.ПРИКЛАД ТЕХНІЧНОЇ ПРОПОЗИЦІЇ
Технічна пропозиція складається з двох частин:- основної, що включає інвертор і батарею акумуляторів, та
- допоміжної, що підвищує тривалість автономної роботи енергокомплексу вузла зв’язку.
Нижче приведені оптові ціни на комплекс обладнання для забезпечення цілодобової роботи вузла зв'язку із середньодобовою потужністю 300 Вт.
ОСНОВНЕ ОБЛАДНАННЯ
- Інвертор Abi-Solar SL3024PWM (1 шт.) - 8 274 грн
- Акумулятор Ventura GPL 12-150 (4 шт.) - 24 709 грн
ДОПОМІЖНЕ ОБЛАДНАННЯ
- Фотоелектричний перетворювач ABi-Solar CL-P60250 (8 шт.) - 28752 грн
- PV контролер заряду LS2024 (1 шт.) - 582 грн
- Кабель для підключення ФЕП 6 mm2 (50 м) - 1441 грн
- З'єднувач MC4 (6 шт.) - 326 грн
- Трійник MC4 (5 шт.) - 909 грн
Ви можете зробити ваш внесок у цю важливу справу через групу підтримки.