Запропоновано назви нових елементів 114 і 116
Флеровій, на честь Лабораторії ядерних реакцій Об'єднаного інституту ядерних досліджень, яка носить ім'я видатного російського ф...
https://urps-notices.blogspot.com/2011/12/114-116.html
Флеровій, на честь Лабораторії ядерних реакцій Об'єднаного інституту ядерних досліджень, яка носить ім'я видатного російського фізика академіка Георгія Флерова, і Ліверморій, на честь національної лабораторії США та міста Лівермора, де вона розташована, - так запропонували назвати нові елемента Таблиці Менделєєва під номерами 114 і 116, синтезовані в Дубні, вчені - автори відкриття.
У червні 2011 року Міжнародний союз чистої і прикладної хімії (IUPAC) офіційно визнав відкриття нових надважких елементів Періодичної таблиці Д.І. Менделєєва з атомними номерами 114 і 116. Безперечний пріоритет у відкритті визнаний за російсько-американським колективом вчених Лабораторії ядерних реакцій Об'єднаного інституту ядерних досліджень (Дубна, Росія) і Ліверморської національної лабораторії ім. Лоуренса (США).
Синтез нових елементів здійснений на прискорювальному комплексі ЛЯР ОІЯД в 2000 (114 елемент) і 2004 (116 елемент) роках. Пізніше отримані у Дубні результати були підтверджені вченими Німеччини (ГСИ, Дармштадт) і США (Берклі).
Відповідно до правил IUPAC право пропозиції назв новим елементам надається авторам. Після детальних і конструктивних обговорень (було проведено три телеконференції Дубна - Лівермор) авторський колектив направив до IUPAC спільну пропозицію назвати нові елементи Флерова (114 елемент) і Ліверморі (116 елемент).
Флеровіум (Flerovium, Fl) - назву запропоновано на честь Лабораторії ядерних реакцій ім. Г. Н. Флерова ОІЯД, що є визнаним лідером в області синтезу надважких елементів. Академік Георгій Флеров (1913-1990) - видатний фізик-ядерник, автор відкриття нового виду радіоактивності спонтанного розподілу важких ядер, основоположник ряду нових наукових напрямів, засновник і перший директор ЛЯР ОІЯД, яка зараз носить його ім'я.
Ліверморіум (Livermorium, Lv) - назву запропоновано на честь Ліверморської національної лабораторії ім. Лоуренса і місця її розташування міста Лівермора (штат Каліфорнія, США). Вчені Лівермора вже більше 20 років беруть участь у проведених в Дубні експериментах по синтезу нових елементів.
Синтез 114 і 116 елементів з'явився експериментальним відкриттям існування «островів стабільності» в області надважких елементів, що має фундаментальне значення для фізики (дослідження структури ядра), хімії (перевірка основоположного закону періодичності властивостей хімічних елементів Д. І. Менделєєва), для розуміння одного з ключових питань сучасної науки - утворення важких ядер (процесу нуклеосинтезу) та ін.
На сьогоднішній день, в ході реалізованої в ЛЯР ОІЯД наукової програми (керівник - академік РАН Юрій Оганесян) за участю вчених низки провідних ядерних центрів Росії (Саров, Димитровград) і США (Ливерморська і Окриджська національні лабораторії) вперше синтезовано 6 нових надважких елементів з атомними номерами 113 - 118. Зараз запропоновані назви двох із шести нових елементів.
Джерело:
http://dubna-oez.ru/news/189.htm