Сучасний стан і шляхи вирішення проблем дозиметричного контролю опромінення радоном в Україні
Ресторан Радон, м. Біла Церква Біля половини середньої дози від опромінення усіма без виключення джерелами іонізуючого випромінювання ...
https://urps-notices.blogspot.com/2010/11/blog-post_10.html
Ресторан Радон, м. Біла Церква |
Біля половини середньої дози від опромінення усіма без виключення джерелами іонізуючого випромінювання приходиться на радон, а для опромінення в домах радон є практично єдиним джерелом. При цьому основний внесок в опромінення людини приходиться на дочірні продукти розпаду (ДПР) радону, а не на сам радон - внесок самого радону в дозу виявляється дуже малим - біля 0.4% у порівнянні з його ДПР.
У представленій роботі коротко оглянуті рівень опромінення персоналу, стан нормативної бази, деякі аспекти радіобіологічної дії радону на людину. Основна частина роботи присвячена порівняльному розгляду двох основних підходів у дозиметрії радону: умовному дозовому переходу і дозиметрічній моделі МКРЗ. Також розглянуті фізичні (зовнішні) фактори формування опромінення від радону: розподіл аерозолів, що містять приєднану фракцію ДПР, за аеродинамічним діаметром, вентиляція приміщень, фільтрувальна здатність здатність респіраторів. Надані технічні рекомендації до інструментальних методів дозиметричного контролю радону і його ДПР, а також загальні висновки щодо вирішення проблем.
Джерело:
Повний текст статті:
О.О.Бондаренко, С.Ю.Медведєв, Д.В.Мельничук. Сучасний стан і шляхи вирішення проблем дозиметричного контролю опромінення радоном в Україні: Кнол, 2010 листопада 2010 р. (http://knol.google.com/k/oleg-bondarenko/сучасний-стан-і-шляхи-вирішення-проблем/5bcvesrsnaqi/24).